W ramach oferowanych Państwu usług transportu na trasie Berlin – Szczecin lub Szczecin – Berlin oferujemy tańsze przejazdy. Dążąc do minimalizacji wpływu transportu na środowisko nie chcemy realizować tzw. pustych przejazdów, dlatego proponujemy powrotne przejazdy w bardzo atrakcyjnej cenie z rabatami sięgającymi 50% ceny standardowego przejazdu. Naszych klientów odbieramy również z innych punktów na mapie Berlina i odwozimy pod adres domowy. Zniżki funkcjonują również na puste przejazdy do Berlina i okolic. Dodatkowo na tańsze przejazdy proponujemy możliwość skorzystania z przejazdu przez maksymalnie dwie osoby z bagażem mając ciągle na uwadze komfort naszych podróżnych.


Najbliższy wolny termin:

20.10.2021 Szczecin – Berlin – wyjazd najpóźniej o godzinie 16-17 . Odbiór z adresu w Szczecinie.

Carpooling po raz pierwszy stał się popularny w Stanach Zjednoczonych jako taktyka racjonowania podczas II wojny światowej. Wspólne przejazdy rozpoczęły się podczas II wojny światowej za pośrednictwem „klubów samochodowych” lub „klubów wspólnego korzystania z samochodu”. Carpooling powrócił w połowie lat 70. z powodu kryzysu naftowego z 1973 r. i kryzysu energetycznego z 1979 r. W tym czasie w Chryslerze i 3M zorganizowano pierwsze vanpooly pracownicze.

Popularność Internetu i smartfonów znacznie pomogła w rozwoju carpoolingu, umożliwiając ludziom oferowanie i znajdowanie przejazdów dzięki łatwym w użyciu i niezawodnym rynkom transportu online. Te strony internetowe są powszechnie używane do jednorazowych podróży dalekobieżnych z wysokimi kosztami paliwa.

W Europie w ostatnich latach coraz popularniejszy staje się carpooling na duże odległości. Według jego strony internetowej, w 2020 r. Blablacar liczył ponad 80 milionów użytkowników w całej Europie i poza nią.